Úklid, praní, žehlení

Úklid, praní, žehlení

kvítí

 

V rámci poskytované pobytové služby uživatelům zajišťujeme úklid pokoje denně nebo i častěji podle potřeby vlastními pracovníky, kteří v rámci své pracovní náplně spoluvytvářejí rodinnou atmosféru Domova. Úklid pokoje a společenských prostor provádíme denně podle plánu  tak, abychom nenarušovali program a klid uživatelů. Při větším úklidu po malování nebo mytí oken postupujeme vůči uživatelům ohleduplně a předem je o harmonogramu prací informujeme. Úklid pokoje provádíme za uživatelovy přítomnosti, pokud se pracovnicemi nedohodne jinak.

Optimální je kombinace úklidu pracovnicemi Domova a uživateli, kdy si osobní věci obstarávají sami stejně jako před příchodem do Domova. Uživatelé jsou v Domově doma a měli by se cítit dobře. Proto také pokoje vypovídají  něco o jejich zvyklostech, vzpomínkách a  odráží naturel uživatele.

 
Zařízení v plné míře zabezpečuje veškeré praní, žehlení a drobné opravy osobního i ložního prádla. Při zahájení pobytu u nás je nutné osobní prádlo na rubové straně podepsat. Předejdeme tak záměně prádla. Za drobnou úplatu osobní prádlo označíme my a tuto službu si v rámci fakultativních služeb vyúčtujeme. Prádlo pereme v moderních průmyslových pračkách a prádelna funguje ve všední dny denně.

prádelna Domova 2

 

Cena za praní osobního prádla je zahrnuta do úhrady za pobyt. Pracovnice prádelny vyprané a vyžehlené prádlo doručí uživatelům osobně. Uživatelé tak vědí, na koho se mohou s důvěrou obrátit. Samozřejmostí je osobitý přístup pracovnic prádelny k uživatelům, který vnímáme jako netradiční bonus. Na přání pereme osobní prádlo bez použití aviváže nebo naopak praní v šetrném pracím prostředku, po domluvě s uživateli pracovnice prádelny  znečištěné osobní prádlo odnesou a v dohodnutém čase  doručí vyprané zpět. Pracovnice tak plní i sociální roli a pro mnohé uživatele se staly více než zaměstnankyněmi organizace.

prádelna Domova 1