Ubytování

Ubytování

 

pokoj1

dvoulůžkový pokoj

Domov Příbor patří mezi kapacitně menší  domovy pro seniory rodinného typu. Uživatelům nabízíme útulné jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje, z nichž poslední vyjmenované v nejbližších měsících nahradí moderní prostorné dvoulůžkové pokoje. Ceny jednotlivých pokojů se liší podle počtu lůžek a dostupností vlastního sociálního zařízení. Mnohé pokoje mají vlastní koupelnu se sprchou a toaletou, jiné využívají společnou koupelnu v rámci dvou pokojů.

Protože chceme, aby se uživatelé cítili co nejvíce jako doma, je žádoucí vyzdobit si pokoj drobnými osobními předměty, k nimž má citovou vazbu, jako jsou obrazy, sošky, poličky, samozřejmě fotografie. Naši zaměstnanci Vám při nástupu do Domova s jejich instalací pomohou, problémem není vlastní televize, lednice, varná konvice nebo rádio. U elektrospotřebičů je nutná jejich revize, kterou za úplatu zajistíme a takto minimalizujeme riziko poškození. Za vlastní spotřebič pak platíte měsíční částku v řádech desítek korun. Na praktických věcech se domluvíte se sociálními pracovnicemi, s nimiž budete po celou dobu využívání pobytové služby v kontaktu.


Může se stát, že Vám pokoj nebude z nějakého důvodu vyhovovat. V tomto případě je dobré o nesnázích hovořit a obrátit se na sociální pracovnici nebo na jiného pracovníka Domova, který situaci předá kompetentní osobě k řešení. Sociální pracovnice vždy hájí zájmy uživatelů a obrátit se na ni s požadavkem patří k běžné praxi.
V případě změny ubytování u uživatele je Domov povinen současně změnit i Smlouvu o poskytování služby mezi uživatelem a poskytovatelem. Dojde-li k výše uvedenému rozhodnutí z podnětu zařízení, seznámí sociální pracovnice uživatele nebo jeho opatrovníka s důvody změny pokoje. Tomuto krajnímu řešení předchází spoječné jednání týmu pracovníků a vždy se hledá jiné alternativní řešení. Vy, jako uživatel, máte také možnost změnit pokoj, obvyklou praxí jsou žádosti o jednolůžkový pokoj. I tuto situaci Vám pomůžeme v rámci provozních možností řešit.

Výši úhrady za ubytování a stravu uvádíme v dokumentu Úhrady za poskytovanou službu, který naleznete v sekci Ke stažení na hlavní stránce.