Stravování

Stravování

Kuchyně 2

Jídlo patří mezi základní potřeby člověka, proto mu věnujeme patřičnou pozornost a připomínky ke stravování, skladbě jídla a způsobu přípravy patří mezi nejvíce diskutované.  Jídelníčky zveřejňujeme na všech patrech a v rámci fakultativních služeb za drobnou úhradu 1 Kč mají uživatelé zakoupen jídelníček vlastní.
Vaříme z čerstvého nebo vakuovaného masa, omezujeme solení, do jídelníčku zařazujeme více omáček a jednoduchých jídel. Jídelníček je sestavován dle požadavků stravovací komise, která se schází jedenkrát měsíčně a je složena ze zástupce uživatelů, ředitelky, zdravotní sestry, kuchařky  a vedoucí stravování. Přizpůsobujeme se chutím i  zdravotnímu stavu uživatelů.  Vaříme  ve vlastní kuchyni, kterou v nejbližší době budeme modernizovat s ohledem na moderní trendy přípravy pokrmů, úspory času a energie.   Čaj, sirup nebo vitamínové nápoje jsou k dispozici po celý den. Doba podávání stravy je orientačně stanovena, v případě žádosti nebo nenadálé situace jídlo uschováme a servírujeme později.

 

Strava odpovídá kalorické a výživné hodnotě. Stolování přizpůsobujeme co nejvíce  domácím podmínkám i zdravotnímu stavu. Hlavní jídlo servírují na tradičních talířích pracovnice kuchyně, termoboxy nepoužíváme. Jde nám o kulturní stolování v pěkných a příjemných prostorách bez ohledu, zda se jedná o společenskou místnost v přízemí nebo pokoje uživatelů. Uživatelům, kteří si přejí stravovat se v soukromí, je jídlo servírováno mimo společenskou místnost, obvykle na pokoji. Stejně postupujeme u uživatelů se zdravotními potížemi, kteří se nemohou stravovat ve společných prostorách. Při krátkodobém onemocnění nebo jinému nekomfortu se uživatelům servíruje jídlo ve stejné době rovněž na pokoji.

interier6

O dietním stravování, stejně jako o změně diety, rozhoduje  ošetřující lékař. Je však  na svobodném rozhodnutí uživatelů  jídlo odmítnou a dohodnout se na podávání běžné racionální stravy. Přání uživatele uvedeme do zdravotní dokumentace.

 Zakoupené potraviny nebo jídlo  je možné ukládat do chladniček.  Na pokojích je možné umístit vlastní chladničku, která stejně jako ostatní vlastní spotřebiče musí projít revizí, kterou Vám v rámci fakultativních služeb zajistíme.  Společné chladničky jsou umístěny v kuchyňské lince na  každém patře. K dispozici jsou mikrovlnné trouby.

Přejeme si, aby Vám jídlo přinášelo radost.