Aktuality

Nadace Čez Neziskovky - projekt Virtuální realita

logo nadace ČEZ Neziskovkykaleido obrázek

 

V rámci projektu financovaného Nadací ČEZ Neziskovky 2021 využíváme inovativní technologii k aktivizaci uživatelů a přinášíme nové netradiční možnosti.Virtuální realita jako moderní technologie současnosti reaguje na pandemický stav a omezení pohybu a návštěv a Domov Příbor nabízí klientům prostřednictvím speciálních brýlí cestovatelské zážitky. Výhodou této kompenzační pomůcky je snadná ovladatelnost a  pracovníci mohou aktivizovat i osoby s omezenou nebo žádnou hybností horních končetin.

Digitální inovace jsme začlenili do pravidelných týdenních aktivit. Individuálně nabízíme výlety různého zaměření podle obvykle podle přání uživatelů nebo jako cílenou nabídku. Turistika, poslech hudby, příroda, města... virtuální výlety jako forma reminiscence a podpory pohybového aparátu  osob s fyzickým handikepem díky novým stimulům.

 Nadace ČEZ uhradila v plné výši brýle jako kompenzační pomůcku, notebook, sluchátka a další příslušenství ve výši 70 tis. Kč. Jak to celé funguje?

V brýlích je aplikace, kterou stačí přes WIFI aktivovat a stáhnout požadovaný výlet. Výlety máme uloženy v počítači a lze je tak kdykoliv absolvovat znovu. Virtuální výlet trvá přibližně deset minut a je doprovázen slovy průvodce. Jedná se o interaktivní model, který uživatele nutí orientovat se v prostoru a posunovat se jakoby v reálném čase. Jsme rádi, že s pomocí Nadace ČEZ Neziskovky můžeme zážitky poskytnout i našim klientům.

 

 obrázek Kaleido

 

Tipy na výlet