Logo

Informace o připravované rekonstrukci

Vážení uživatelé, příbuzní a přátelé……

dovolujeme si Vás informovat o realizaci plánované rekonstrukce Domova, která přispěje k celkové modernizaci objektu i zvýšení bezpečnosti v podobě vybudování elektronického požárního systému a evakuačního výtahu s přímým vstupem na zahradu. Současné nevyhovující třílůžkové pokoje nahradí prostorné dvoulůžkové, jejichž součástí bude vlastní koupelna a WC. Vnitřní uspořádání se dotkne i zázemí pro personál a kanceláře. Celková kapacita Domova se navýší na 67 lůžek a budeme moci uspokojit více zájemců o poskytování sociální služby – domova pro seniory.

S tímto záměrem je spojeno předání budovy coby stavby dodavatelské stavební firmě a přemístění uživatelů včetně veškerého vybavení pokoje do náhradních prostor. Po dohodě se zřizovatelem Moravskoslezským krajem byl vybrán jako nejvhodnější objekt ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde v době rekonstrukce jiných sociálních zařízení byli ubytováni uživatelé Domova Hortenzie Frenštát pod Radhoštěm a Domova Duha v Novém Jičíně. Předpokládaná doba rekonstrukce je 12 měsíců a termín stěhování určen na 4. až 7. dubna 2019. Prosíme všechny zúčastněné o trpělivost a přizpůsobení se novým podmínkám.

Adresa přechodného ubytování a poskytování sociální služby

Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Frenštát pod Radhoštěm

Adresa: Křižíkova 1258, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm, budova domova mládeže.

 mapka

Datum stěhování: 4. 4. 2019 až 7. 4. 2019

Doba rekonstrukce: 12 měsíců

Způsob zajištění přepravy uživatelů: sanitními vozy, rodinou

Organizační záležitosti

sociální pracovnice 604 236 518, vedoucí přímé péče 733 343 508,

zdravotní sestry 731 465 266, aktivizační pracovníci 731 632 552, další kontakty jsou uvedeny na stránkách www.domovpribor.cz (KONTAKTY)

Způsob ubytování: uživatelé budou ubytování na jednolůžkových a ve větší míře dvoulůžkových pokojích beze změn. Výhodou je menší počet třílůžkových pokojů a nárůst dvoulůžkových. Veškeré změny týkající se ubytování a úhrad řeší sociální pracovnice. Není důvod měnit spolubydlící uživatele. S konkrétním pokojem budou uživatelé seznámeni předem.

Způsob parkování: před budovou na ulici, bezbariérový přístup

Spolupráce s Vámi

Vzhledem k objemu osobních věcí uživatelů Vás prosíme o jejich výběr, zejména sezónní oblečení a obuv. Každý uživatel bude mít převážené věci v označených krabicích a pevných pytlech, aby nedošlo k jejich záměně. Při vlastním balení i možném převozu do Frenštátu uvítáme pomoc rodiny nebo přátel. Po dobu stěhování nabízíme možnost uschovat cenné věci do trezoru a větší obnos peněz vložit na depozitní účet.

Předpokládaná doba stěhování je maximálně 5 dnů. V uvedené době budeme poskytovat službu v obou domovech současně, proto uvítáme každou pomoc při balení věcí a převozu uživatele do Frenštátu. Prosíme o informaci, zda a jak se zapojíte do „akce“. Na základě informací domluvíme počty sanitek k transportu. Nábytek včetně lůžka přestěhuje stěhovací firma na náklady organizace.

Jsme si vědomi náročností realizace a dopadu na psychiku uživatelů i rodin, proto jako zaměstnanci uděláme s Vaší laskavou podporou a pochopením vše pro zdárný průběh.

Dotazy směřujte na sociální pracovnice: Mgr. Romanu Závodskou, Dis., p. Ivanu Bílkovou, DiS. – 556 720 043, 604 236 518

nebo ředitelku Mgr. Kamilu Demlovou – 556 723 143, 604 762 003

Mgr. Kamila Demlová, ředitelka

Pro Domov Příbor vytvořili vytvarime.cz.