logo msk cele gif

Domov Příbor, příspěvková organizace, je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

 

logo pri org msk

 Poskytovatelem příspěvku na provoz služeb Domova Příbor, příspěvková organizace, je Moravskoslezský kraj.

logo asociace poskytovatelu

 logo nadace ČEZ Neziskovky

Hledáme nové dobrovolníky

dobrovolníci

logo adra

Dobrovolnictví je v podstatě forma daru. Dobrovolník je člověk, který bez nároku na finanční odměnu poskytuje svůj čas, energii, vědomosti a dovednosti ve prospěch ostatních lidí. Dobrovolníky mohou být lidé starší 15 let se zájmem věnovat část svého volného času tomu, aby byli užiteční lidem, kteří to potřebují. Je pro naši organizaci ctí být součástí dobrovolnického programu  humannitární organizace ADRA, o.p.s.,  regionálního pracoviště ve Frýdku - Místku, které zabezpečuje nábory dobrovolníků, vstupní pohovory a školení dobrovolnníků včetně péče o samotné dobrovolníky.

Kontaktní osobou v prostředí Domova Příbor je paní Ivana Bílková, DiS. , sociální pracovnice, na kterou se mohou zájemci o dobrovolnictví i současní dobrovolníci obracet. Kontakt: 604 236 518 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 Dobrovolník v domově pro seniory má většinou úlohu společníka, který uživateli vyplní čas podle jeho přání a potřeb. Takovou náplní může být rozhovor, četba, vycházka, doprovod k lékaři, pohybové aktivity a podobně. Nezřídka se stává, že se vztah uživatel - dobrovolník mění ve vztah přátelský. Při péči o uživatele je potřeba počítat s určitými obtížemi v komunikaci, orientací, sníženou pohyblivostí nebo změnou nálad, které souvisí s jeho zdravotním stavem. Pro uživatele je důležitá pravidelnost návštěv a jistota, že dobrovolník v daný čas přijde.

Děkujeme všem našim dobrovolníkům za jejich činnost a nabízíme zapojení se do dobrovolnického programu i jiným osobám. V případě zájmu kontaktujte  sociální pracovnici na tel. 556 720 047 nebo 604 236 518, případně jakéhokoliv zaměstnance organizace.

Budeme velmi rádi za Váš zájem stát se dobrovolníkem.

 

 

Více informací v letáku ADRA Frýdek-Místek.