Aktuality

BON APETIT

BON APPETIT "RADOST Z JÍDLA V DLOUHODOBÉ PÉČI"

Jídlo, jeho příprava a sdílení vnášejí do našeho života mnohem víc, než jen nutnou nutriční podporu pro tělo. Jídlo hraje klíčovou úlohu při utváření našich individuálních, kulturních a sociálních rolí.

Od července 2016 realizujeme s týmem Domova program BON APETIT. Zaměřujeme se na zvyšování kvality stravování a stolování našich uživatelů. Filosofie programu vychází z přesvědčení, že dobré jídlo se připravuje s úctou k surovinám a je podáváno také s úctou ke strávníkům.

Co je naším cílem?

V co největší možné míře umožnit uživatelům našeho Domova kvalitní zážitek z jídla a zaměstnancům nabídnout maximální podporu při realizaci. BON APETIT je časově dlouhodobá záležitost. Poskytujeme takové podmínky, abychom prodloužili samostatnost uživatelů po co možná nejdelší dobu. Dalším naším cílem a přáním je umožnit, aby si uživatelé udrželi důstojnost a důvěru v pečovatele a klíčové pracovníky i v situaci, kdy jsou na nás fyzicky zcela závislí.

Na co se zaměřujeme?

Na způsob servírování jídla, společenský styk během stolování, individuální obsluze, pěkném prostředí jídelny, nebo respektování soukromí. Na vlastnostech jídla, jako je výživová hodnota, chuť, barvy a vůně, konzistence stravy, jakou uživatelé zvládají, výběru surovin a ideální dobu přípravy pokrmu. Na podporu soběstačnosti při krmení, individualizaci, používání specializovaných pomůcek a talířů.