Aktuality

Aktuality

Aktuality

Informace o připravované rekonstrukci

 • Napsal Kamila Demlová
 • Zobrazení: 969

Vážení uživatelé, příbuzní a přátelé……

dovolujeme si Vás informovat o realizaci plánované rekonstrukce Domova, která přispěje k celkové modernizaci objektu i zvýšení bezpečnosti v podobě vybudování elektronického požárního systému a evakuačního výtahu s přímým vstupem na zahradu. Současné nevyhovující třílůžkové pokoje nahradí prostorné dvoulůžkové, jejichž součástí bude vlastní koupelna a WC. Vnitřní uspořádání se dotkne i zázemí pro personál a kanceláře. Celková kapacita Domova se navýší na 67 lůžek a budeme moci uspokojit více zájemců o poskytování sociální služby – domova pro seniory.

S tímto záměrem je spojeno předání budovy coby stavby dodavatelské stavební firmě a přemístění uživatelů včetně veškerého vybavení pokoje do náhradních prostor. Po dohodě se zřizovatelem Moravskoslezským krajem byl vybrán jako nejvhodnější objekt ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde v době rekonstrukce jiných sociálních zařízení byli ubytováni uživatelé Domova Hortenzie Frenštát pod Radhoštěm a Domova Duha v Novém Jičíně. Předpokládaná doba rekonstrukce je 12 měsíců a termín stěhování určen na 4. až 7. dubna 2019. Prosíme všechny zúčastněné o trpělivost a přizpůsobení se novým podmínkám.

Adresa přechodného ubytování a poskytování sociální služby

Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Frenštát pod Radhoštěm

Adresa: Křižíkova 1258, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm, budova domova mládeže.

 mapka

Datum stěhování: 4. 4. 2019 až 7. 4. 2019

Doba rekonstrukce: 12 měsíců

Způsob zajištění přepravy uživatelů: sanitními vozy, rodinou

Organizační záležitosti

 • příchozí pošta, důchody, zásilky a jiné služby České pošty budou přesměrovány do Frenštátu
 • praktickým lékařům v případě zhoršení zdravotního stavu uživatelů nabídneme dopravu služebním autem
 • vyšetření u odborných lékařů zůstane zachováno ve stávajícím režimu – převoz sanitkou na základě žádanky lékaře nebo doprovod rodiny
 • vzdálenost Příbor – Frenštát p.R. je cca 12 km a je velmi žádoucí zachovat v co největší míře frekvenci návštěv alespoň v prvních měsících
 • telefonický kontakt na personál – prostřednictvím mobilních telefonů:

sociální pracovnice 604 236 518, vedoucí přímé péče 733 343 508,

zdravotní sestry 731 465 266, aktivizační pracovníci 731 632 552, další kontakty jsou uvedeny na stránkách www.domovpribor.cz (KONTAKTY)

Způsob ubytování: uživatelé budou ubytování na jednolůžkových a ve větší míře dvoulůžkových pokojích beze změn. Výhodou je menší počet třílůžkových pokojů a nárůst dvoulůžkových. Veškeré změny týkající se ubytování a úhrad řeší sociální pracovnice. Není důvod měnit spolubydlící uživatele. S konkrétním pokojem budou uživatelé seznámeni předem.

Způsob parkování: před budovou na ulici, bezbariérový přístup

Spolupráce s Vámi

Vzhledem k objemu osobních věcí uživatelů Vás prosíme o jejich výběr, zejména sezónní oblečení a obuv. Každý uživatel bude mít převážené věci v označených krabicích a pevných pytlech, aby nedošlo k jejich záměně. Při vlastním balení i možném převozu do Frenštátu uvítáme pomoc rodiny nebo přátel. Po dobu stěhování nabízíme možnost uschovat cenné věci do trezoru a větší obnos peněz vložit na depozitní účet.

Předpokládaná doba stěhování je maximálně 5 dnů. V uvedené době budeme poskytovat službu v obou domovech současně, proto uvítáme každou pomoc při balení věcí a převozu uživatele do Frenštátu. Prosíme o informaci, zda a jak se zapojíte do „akce“. Na základě informací domluvíme počty sanitek k transportu. Nábytek včetně lůžka přestěhuje stěhovací firma na náklady organizace.

Jsme si vědomi náročností realizace a dopadu na psychiku uživatelů i rodin, proto jako zaměstnanci uděláme s Vaší laskavou podporou a pochopením vše pro zdárný průběh.

Dotazy směřujte na sociální pracovnice: Mgr. Romanu Závodskou, Dis., p. Ivanu Bílkovou, DiS. – 556 720 043, 604 236 518

nebo ředitelku Mgr. Kamilu Demlovou – 556 723 143, 604 762 003

Mgr. Kamila Demlová, ředitelka

Pověřenec na ochranu osobních údajů

 • Napsal Kamila Demlová
 • Zobrazení: 661

 Ochrana osobních údajů - informace o zpracování osobních údajů

Domov Příbor, příspěvková organizace, s sídlem Masarykova 542, 742 58  Příbor, IČO: 48804878 jako správce osobních údajů (dále jen "správce") v souladu s ustanovením čl. 13 a následujících Nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice č. 95/46/ES (dále jen "obecné nařízení o ochraně osobních údajů") informuje o základních zásadách a principech, na kterých zpracovává osobní údaje. Celý dokument Nakládání s osobnímii údaji naleznete v menu Nakládání s OÚ.

Osobní údaje Domov Příbor zpracovává pouze po nezbytnou dobu, která je individuální pro jednotlivé účely zpracování.

Informace o zpracování osobních údajů, jejich účelech, kategoriích subjektů údajů a době jejich uchování:

 • Kategorie subjektů údaj - zaměstnanci. Předávání údajů pro evidenci a přehledů plateb sociálního a zdravotního pojištění zaměstnanců externímu subjektu, hlášení změn. Při právním základu postaveném na plnění právní povinnosti není nutné mít u výše uvedené kategorie souhlas subjektu údajů.Doba uchování mzdových listů 50 let.

 • Personální zajištění služeb - evidenční hlášení změn v personálním obsazení na úseku přímé péče, předání k registrujícímu orgánu Moravskoslezského kraje. Při právním základu postaveném na plnění právní povinnosti není nutné mít souhlas subjektu údajů.Doba uchování pět let po ukončení pracovního poměru.
 • Číst dál

Očima generací

 • Napsal Kamila Demlová
 • Zobrazení: 1168

Domov pro seniory Příbor se zapojil do akce „Očima generací“.

Uživatelé z Domova Příbor, p.o. se zapojili do mezigeneračního projektu „Očima generací“, který pořádala společnost COR APERTUM z.s. se sídlem v Praze. Šlo o vytvoření práce s výtvarným, rukodělným nebo literárním podtextem na téma „Vystup ze své ulity“, kdy ulita evokuje představu šneka a jeho ulity, ve které skrývá sám sebe a nyní má světu představit svůj život, své pocity, životní zkušenosti.

A jelikož se jednalo o mezigenerační projekt, pozvali si uživatelé na pomoc členy Dětského zastupitelstva v Příboře, aby společně vytvořili dílo, které by znázorňovalo společný pohled na to, co znamená být nebo nebýt ve své ulitě.
Společným úsilím pak vznikl velký malovaný plakát, částečně doplněný o fotografie, na kterých byli naši uživatelé společně s dětmi a mládeží na různých akcích pořádaných Domovem Příbor. Nakonec byla dopsána hesla, která znázorňovala, co znamená být ve své ulitě (strach, smutek, samota) a co to znamená, když z ulity vylezu (radost, štěstí pocit důležitosti). Během společné práce si uživatelé vyměnili své životní zkušenosti s mládeží a mohli porovnat svůj pohled na svět.

Hotové dílo bylo pak odesláno pořadateli a vystaveno v prostorách Slezskoostravského hradu společně s dalšími pracemi účastníků. Na výstavu se jeli podívat někteří ze seniorů osobně a mohli se tak setkat s dalšími účastníky projektu. Uživatelé si vyslechli autorská čtení, prohlédli si areál hradu a užili si tak krásný výlet. Uživatelé Domova Příbor do projektu „Očima generacím“ přihlásili aktivizační pracovníci Domova Příbor.

vystup ze sve ulity 01

Číst dál