Aktuality

Aktuality

Aktuality

Jedeme v tom společně - závěrečná zpráva

  • Napsal Kamila Demlová
  • Zobrazení: 986
Do druhého ročníku akce „Jedeme v tom společně“, se zapojilo přes 500 seniorů napříč ČR i SR. V Domově Příbor o akci projevili zájem 4 uživatelé, kteří se stali oficiálními soutěžícími. Ale podařilo se motivovat i další, kteří šlapali mimo soutěž. Akce probíhala od 1. 3.2017 do 28. 4. 2017.

Účelem akce bylo motivovat seniory k pohybu. Startovním místem byl určen Praděd, cílem Paříž, celková trasa 2000 km. Senioři
ze všech zařízení šlapali na rotopedech, nebo ručních šlapadlech v dopoledních hodinách v pracovních dnech. Každý den se společný výsledek zařízení zasílal pořadatelskému Domovu ve Vrbně pod Pradědem. Prostřednictvím internetu bylo také možné sledovat, jak si jednotlivá zařízení během cesty vedou.

V Domově Příbor jsme pro zdolání cesty zvolili rotopedy, motomed a ruční šlapadla. Každý účastník si volil prostředek podle svých možností a aktuálního zdravotního stavu. Za měsíc březen se podařilo našim uživatelům ujet 776 km a za měsíc duben 724 km. Celkem ujeli 1500 km. V celkovém hodnocení jsme jako Domov sice neujeli celou vzdálenost, ale naši uživatelé svými výkony předčili zcela očekávání, se kterým jsme se do akce přihlásili.

Velkým úspěchem pro nás bylo umístění pana Petra Pargače v pořadí podle nejvyššího počtu osobních ujetých km, kde dosáhl 9. nejlepšího výkonu ze všech soutěžících. Do akce se zapojili i další uživatelé Domova. Účastnili se slavnostního ukončení, na kterém jsme ocenili výkony našich uživatelů a sledovali jsme společně reportáže z archivu ČT a videa z letošního ročníku z jiných zařízení. Pro naše uživatele bylo velmi přínosné vidět další aktivní seniory, kteří se pravidelně věnují pohybovým aktivitám.
 
Po ukončení akce mají uživatelé možnost využívat šlapadla a rotopedy v rámci nabídky pohybových aktivit. Pan Stanislav Wank pokračuje ve svém tempu „pomyslně“ do Paříže. Akci pro uživatele vedli a zprostředkovali aktivizační pracovníci, soutěžící uživatele připravili pracovníci přímé péče Domova Příbor.
 
jedeme v tom spolecne zaverecna zprava

Výstava - SVATBY MINULÉHO STOLETÍ

  • Napsal Kamila Demlová
  • Zobrazení: 865

Srdečně vás zveme na výstavu:

SVATBY MINULÉHO STOLETÍ

svatby minuleho stoleti

16.3.2017 a 17.3.2017
od 10:00 do 15:00 hod.

Výstava je věnována svatební módě 20. století, kromě svatebních šatů budou k vidění, svatební fotografie a doplňky ze soukromých sbírek obyvatel, pracovníků i přátel Domova.

Vernisáž výstavy proběhne 16. 3. 2017 od 10:00 v Domově Příbor v prostorách dobového obývacího pokoje.

BON APETIT

  • Zobrazení: 1393
BON APPETIT "RADOST Z JÍDLA V DLOUHODOBÉ PÉČI"

Jídlo, jeho příprava a sdílení vnášejí do našeho života mnohem víc, než jen nutnou nutriční podporu pro tělo. Jídlo hraje klíčovou úlohu při utváření našich individuálních, kulturních a sociálních rolí.

Od července 2016 realizujeme s týmem Domova program BON APETIT. Zaměřujeme se na zvyšování kvality stravování a stolování našich uživatelů. Filosofie programu vychází z přesvědčení, že dobré jídlo se připravuje s úctou k surovinám a je podáváno také s úctou ke strávníkům.

Co je naším cílem?

V co největší možné míře umožnit uživatelům našeho Domova kvalitní zážitek z jídla a zaměstnancům nabídnout maximální podporu při realizaci. BON APETIT je časově dlouhodobá záležitost. Poskytujeme takové podmínky, abychom prodloužili samostatnost uživatelů po co možná nejdelší dobu. Dalším naším cílem a přáním je umožnit, aby si uživatelé udrželi důstojnost a důvěru v pečovatele a klíčové pracovníky i v situaci, kdy jsou na nás fyzicky zcela závislí.

Na co se zaměřujeme?

Na způsob servírování jídla, společenský styk během stolování, individuální obsluze, pěkném prostředí jídelny, nebo respektování soukromí. Na vlastnostech jídla, jako je výživová hodnota, chuť, barvy a vůně, konzistence stravy, jakou uživatelé zvládají, výběru surovin a ideální dobu přípravy pokrmu. Na podporu soběstačnosti při krmení, individualizaci, používání specializovaných pomůcek a talířů.