Aktuality

Aktuality

Aktuality

Podmínky přijetí žadatelů o sociální službu

  • Napsal Kamila Demlová
  • Zobrazení: 0

Ke stažení v PDF: Stručný manuál pro zájemce o sociální službu

 

Stručný manuál pro zájemce o sociální službu

  • jak probíhá jednání se zájemce a komu poskytujeme sociální službu

Žádost o přijetí  (dále jen Žádost) si můžete podat  od 65 let věku, zejména pokud jste zcela nebo těžce závislí na pomoci jiné fyzické osoby, chybí Vám kontakt s ostatními lidmi a jste ohroženi nebo vystaveni sociální izolaci.

Výjimkou můžete být Vy, kteří se blížíte věkové hranici 65 let a jste zcela nebo těžce závislí na pomoci jiné fyzické osoby, a  ohroženi nebo vystaveni sociální izolaci, nebo se nacházíte v sociální situaci hodné zvláštního zřetele. Obvykle to bývá celodenní péče o Vás prostřednictvím blízké osoby – manžela, manželky, kteří mají sami zdravotní potíže a péče je pro ně velmi náročná a nemohou ji zvládnout ani s pomocí jiné sociální služby. V tomto případě je možné Žádost podat a požádat ředitelku o schválení výjimky. S tímto Vám pomohou sociální pracovnice. Z četných dotazů víme, že Vás zajímá přijímání osob s demencí a za jakých podmínek. Onemocnění demencí není překážkou v podání Žádosti. Sociální pracovnice ve spolupráci s Vámi, se zdravotnickým pracovníkem Domova a případně s praktickým lékařem nebo lékařem specialistou zhodnotí zdravotní stav a v týmu rozhodnou, zda jsme schopni zvládnout Vaši situaci a poskytnout vše, co potřebujete. Pokud ne, hledáme společně řešení. Důležitá je otevřenost a důvěra.


 

Číst dál

Domovská zahrádka

  • Napsal Kamila Demlová
  • Zobrazení: 0

Zahrada ve fotkách 01

......aneb práce kolem domu.

 Přestože po revitalizaci budovy zahrada zdaleka nemá konečnou podobu, uživatelé v ní tráví  svůj čas rádi a nezřídka

i v podvečerních hodinách.  Pro představu Vám, kteří nemáte možnost přijmout pozvání k osobní návštěvě, zprostředkujeme pár snímků

části dřevěného altánu, který tvoří centrální bod zahrady.

 

Zahrada4

Říká se, že co je malé, to je pěkné. Byla by škoda nepodělit se o fotografie zahrádky a bohatě kvetoucího zahradního altánu,  zejména pokud se starají sami uživatelé, vlastně uživatelky a díky jedné z nich, paní Urbišové, se máme čím pochlubit. Rajčata vypěstovala postupně ze semínek, sazenicím se pak dobře dařilo v nové části budovy na oknech a nakonec je vysadila do květináčů, které Domov zakoupil díky projektu Moravskoslezského kraje Zahrada1

                                                                      Podpora aktivit v zahradách

Domov Příbor poskytuje pobytovou službu seniorům, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci a potřebují pomoc při zvládání běžných činností. Protože se jedná o lidi, kteří se v mladším věku věnovali zahradničení nebo, vzhledem ke svému věku, měli soukromé hospodářství s pozemky, i díky financím v rámci projektu připomínáme alespoň částečně tuto dobu.

 
 

Slavnostní otevření Domova po rekonstrukci

  • Napsal Kamila Demlová
  • Zobrazení: 0

logo moravskoslezskykraj

Slavnostní otevření3

Domov Příbor prošel rozsáhlou revitalizací, díky které se zvýšila kapacita domova i pohodlí jeho obyvatelů.  Veškeré náklady hradil ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj, který Domov Příbor zřizuje. Rekonstrukce přišla na 26,3 milionu korun.

Slavnostní otevření1

Byly zrušeny nevyhovující třílůžkové pokoje a stávající dvoulůžkové pokoje byly vybaveny vlastním sociálním zařízením. V přistavované části jsou umístěny Hobby dílna, obývací pokoj pro uživatele a částečně zázemí pro personál. Domov díky netradičnímu řešení fasády, celoplošnými okny a umístěním evakuačního výtahu směrem do zahrady se stal nepřehlédnutelnou dominantou lokality. Vnitřní uspořádání a vybavení interiéru kombinací moderních materiálů a dřeva cílí na pocit domova a domácího prostředí.

Číst dál