Aktuality

Aktuality

Aktuality

Péče o zdraví seniorů

 • Napsal Kamila Demlová
 • Zobrazení: 198

promítání historie 2 Letošní téma týdne sociálních služeb v  Domově  Příbor jsme pojali po stránce zdraví, kondice, fyzické a psychické aktivity našich uživatelů-seniorů.

  Týden byl velmi bohatý na program i aktivity pro uživatele.V pondělí se muži sešli na „Pánském klubu“, kde si při kávě zasoutěžili ve vědomostní hře s tématikou severní Moravy a dámy se zapojily do „Míčkování“, kde se za pomoci aktivizační pracovnice masírovaly pěnovým míčkem a masážními pomůckami. Odpoledne proběhl „Čtenářský klub“ v „retro obývacím pokoji“ zaměřený na poslech četby.V úterý se v „hobby dílně“ sešli manuálně zruční uživatelé, kteří vyráběli a zdobili dřevěné dekorace a odpoledne na sluníčku si zahráli francouzskou hru „Petanque“.
  Středa patří pravidelně „Doplňovačkám“, při nichž si uživatelé trénují paměť, pozornost a představivost a díky nimž také získávají nové zajímavé informace. Významná část týdne, probíhající po celý den, patřila „Měření fyziologických funkcí“ pro naše uživatele i zájemce z řad našich zaměstnanců a dobrovolníků Mezinárodní humanitární organizace ADRA. Tito si mohli nechat změřit krevní tlak, EKG, hladinu cukru v krvi, a to pod odborným provedením pracovníky a stážisty Národního dohledového centra v Ostravě.

Číst dál

Soutěž "Domov plný života"

 • Napsal Kamila Demlová
 • Zobrazení: 171

V letošním roce jsme se opět se zapojili do soutěže pro seniory " Domov plný života" a přestavujeme Vám výsledné společné dílo uživatelů a zaměstnanců sociálního úseku. Všem zúčastněným a zapáleným seniorům - uživatelům služby děkujeme.

Foto soutěž

Poděkování Domov plný života

Informace o připravované rekonstrukci

 • Napsal Kamila Demlová
 • Zobrazení: 408

Vážení uživatelé, příbuzní a přátelé……

Chtěli bychom Vás informovat o realizaci plánované rekonstrukce Domova, která přispěje k celkové modernizaci objektu i zvýšení bezpečnosti v podobě vybudování elektronického požárního systému a evakuačního výtahu s přímým vstupem na zahradu. Současné nevyhovující třílůžkové pokoje nahradí prostorné dvoulůžkové, jejichž součástí bude vlastní koupelna a WC. Vnitřní uspořádání se dotkne i zázemí pro personál a kanceláře. Celková kapacita Domova se navýší na 67 lůžek a budeme moci uspokojit více zájemců o poskytování sociální služby – domova pro seniory.

S tímto záměrem je spojeno předání budovy coby stavby dodavatelské stavební firmě a přemístění uživatelů včetně veškerého vybavení pokoje do náhradních prostor. Po dohodě se zřizovatelem Moravskoslezským krajem byl vybrán jako nejvhodnější objekt ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde v době rekonstrukce jiných sociálních zařízení byli ubytováni uživatelé Domova Hortenzie Frenštát pod Radhoštěm a Domova Duha v Novém Jičíně. Předpokládaná doba rekonstrukce je 9 měsíců a prosíme všechny zúčastněné o trpělivost a přizpůsobení se novým podmínkám. Ke stěhování přistoupíme pravděpodobně ve druhé polovině října 2018.

Adresa přechodného ubytování a poskytování sociální služby

Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Frenštát pod Radhoštěm

Adresa: Křižíkova 1258, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm, budova internátu

 mapka

Datum stěhování: druhá polovina října 2018

Doba rekonstrukce: 9 – 10 měsíců

Způsob zajištění přepravy uživatelů: sanitní vozy, rodina dle možností, služební vozidla

Organizační záležitosti

 • příchozí pošta, důchody, zásilky a jiné služby České pošty budou přesměrovány do Frenštátu
 • praktickým lékařům v případě zhoršení zdravotního stavu uživatelů nabídneme dopravu služebním autem
 • vyšetření u odborných lékařů zůstane zachováno ve stávajícím režimu – převoz sanitkou na základě žádanky lékaře nebo doprovod rodiny
 • vzdálenost Příbor – Frenštát p.R. je cca 12 km a je velmi žádoucí zachovat v co největší míře frekvenci návštěv alespoň v prvních měsících
 • telefonický kontakt na personál – prostřednictvím mobilních telefonů:

sociální pracovnice 604 236 518, vedoucí přímé péče 733 343 508,

zdravotní sestry 731 465 266, aktivizační pracovníci 731 632 552, další kontakty jsou uvedeny na stránkách www.domovpribor.cz (KONTAKTY)

Způsob ubytování: uživatelé budou ubytování na jednolůžkových a ve větší míře dvoulůžkových pokojích beze změn. Výhodou je menší počet třílůžkových pokojů a nárůst dvoulůžkových. Veškeré změny týkající se ubytování a úhrad řeší sociální pracovnice. Není důvod měnit spolubydlící uživatele. S konkrétním pokojem budou uživatelé seznámeni předem.

Způsob parkování: před budovou na ulici, bezbariérový přístup

Spolupráce s Vámi

Vzhledem k objemu osobních věcí uživatelů Vás prosíme o jejich výběr, zejména sezónní oblečení a obuv. Každý uživatel bude mít převážené věci v označených krabicích a pevných pytlech, aby nedošlo k jejich záměně. Při vlastním balení i možném převozu do Frenštátu uvítáme pomoc rodiny nebo přátel. Po dobu stěhování nabízíme možnost uschovat cenné věci do trezoru a větší obnos peněz vložit na depozitní účet.

Předpokládaná doba stěhování je maximálně 5 dnů. V uvedené době budeme poskytovat službu v obou domovech současně, proto uvítáme každou pomoc při balení věcí a převozu uživatele do Frenštátu. Prosíme o informaci, zda a jak se zapojíte do „akce“. Na základě informací domluvíme počty sanitek k transportu. Nábytek včetně lůžka přestěhuje stěhovací firma na náklady organizace.

Jsme si vědomi náročností realizace a dopadu na psychiku uživatelů i rodin, proto jako zaměstnanci uděláme s Vaší laskavou podporou a pochopením vše pro zdárný průběh.

Dotazy směřujte na sociální pracovnice: Mgr. Romanu Závodskou, Dis., p. Ivanu Bílkovou, DiS. – 556 720 043, 604 236 518

nebo ředitelku Mgr. Kamilu Demlovou – 556 723 143, 604 762 003

Mgr. Kamila Demlová, ředitelka